🚚 DOPRAVA ZDARMA na objednávky nad 999 Kč! Nakupujte bez stresu, na vrácení produktů máte 100 dní!

Jak správně vybrat prošívanou bundu?

Rozhodl jste se, že si na zimu pořídíte prošívanou bundu? Rozhodnutí je jedna věc, jak ale vybrat správnou prošívanou bundu? Bude vám stačit lehká a spíše tenká prošívaná bunda? Jaký je rozdíl mezi péřovou bundou a vatovanou bundou? S jakou finanční částkou je třeba počítat? V tomto článku najdete užitečné informace, jak vybrat ideální prošívanou bundu na zimu!

U nás najdete prošívané bundy v mnoha barvách
Lehká přošívaná bunda se hodí na přechodné období
Modrá prošívaná bunda se hodí ke všemu

Potřebujete tenkou nebo silnou prošívanou bundu?


Silné
prošívané bundy jsou teplé a dobře izolující. Tyto bundy jsou díky svým vodoodpudivým vlastnostem ideální do velmi chladného a deštivého počasí. Nicméně mějte na paměti, že ne všechny prošívané bundy mají vodoodpudivou povrchovou úpravu.

Tenké prošívané bundy často nesou označení „light“ nebo „ultra light“. Tyto prošívané bundy jsou sice velmi trendy, ale mají tenčí vatování, a proto jsou pochopitelně méně teplé. Jsou vhodnější do mírnějších teplot nebo na přechodné období, zato mají tu výhodu, že je lze v zimě vzít pod kabát. Nicméně skýtají větší volnost pohybu, a proto jsou ideální pro fyzické aktivity.
Prošívaná bunda ze syntetického materiálu je levnější

Váháte mezi péřovou bundou a vatovanou bundou s výplní ze syntetického materiálu?


Péřové bundy
plněné přírodním peřím jsou nejlehčí, nejkompaktnější, nejprodyšnější a také nejteplejší. Jsou ideální volba, pokud musíte v zimě čelit teplotám hluboko pod nulou. Značnou nevýhodou těchto velmi teplých bund je to, že jsou poměrně drahé a mají omezenou odolnost proti vodě! Jakmile zvlhnou, ztrácejí své tepelně izolační vlastnosti a navíc dlouho schnou. Pokud budete v péřovce sportovat, může vám v ní být nepříjemně horko. Prošívané bundy ze syntetického materiálu, které jsou zpravidla opatřené hřejivým vatováním se těší všeobecné oblibě a rozhodně patří k nejprodávanějším. Jsou mnohem levnější, odolnější a méně náročné na údržbu. Dobře snášejí déšť a rychle schnou. Navíc, i když jsou vlhké, udrží vás pěkně v teple. V neposlední řadě se velmi snadno udržují.

V mírné zimě využijete i naši prošívanou vestu

A co pánská prošívaná vesta, opravdu ji využiji?


Muži, kteří si oblíbili prošívané vesty, jež jsou rovněž známé pod názvem bodywarmer, jsou jejich skalními stoupenci a ani za nic by neměnili! Prošívaná vesta sice nemůže konkurovat prošívané bundě s dlouhým rukávem, když teploty klesnou hluboko pod nulu, nicméně představuje ideální řešení na přechodné období nebo do mírné zimy. Pánská prošívaná vesta má totiž 3 velké přednosti. Je velmi praktická, protože ji lze v mžiku obléknout přes svetr! Je velmi efektivní, protože vás okamžitě zahřeje! Je mimořádně pohodlná, protože skýtá naprostou volnost pohybu. Můžete v ní vyrazit na výšlap, věnovat se pracím kolem domu či v garáži i zahradničit, aniž by vás cokoli omezovalo v pohybu. Pokud se navíc rozhodnete pro tenčí model, můžete ho vzít pod kabát jako další ochrannou vrstvu. A konečně, a to je jen dobře, je velice trendy!
Pokud dáte na naše rady, zima vás rozhodně nezaskočí! A proto hurá na hory nebo na procházku do zimní přírody. A nakonec ještě jedna důležitá rada: O svoji novou prošívanou bundu se dobře starejte, abyste ji mohl nosit i napřesrok.

PŘEČTĚTE SI NAŠE DALŠÍ ČLÁNKY

    Vyberte si vaši velikost