🚚 DOPRAVA ZDARMA* na objednávky nad 999 Kč! Nakupujte bez stresu, na vrácení produktů máte 100 dní!  (*Neplatí na facebookové akce.)

Jak si správně vybrat tričko? 


Tričko bylo vytvořeno pro americké vojáky během první světové války a používalo se jako spodní prádlo. Od té doby se trička prosadila jako samostatný oděv a jsou nezbytnou součástí každého šatníku. Jak si ale vybrat to správné tričko, když je na výběr tolik různých modelů, co se týče střihu, barvy a materiálu? Objevte všechny naše rady, jak si najít tričko, které vám bude nejlépe vyhovovat a jak ho nosit.

Muž v modrém tričku se svým psem
Muž v bílem sportovním tričku
Muž v červeném tričku

Jak si vybrat správnou velikost trička?


Vybrat si správnou velikost, která vám padne, je prvním krokem k perfektnímu pánskému tričku, ve kterém se budete cítit pohodlně a které vám nebude příliš těsné ani příliš volné. Pro začátek se podívejte na našeho průvodce velikostí pánských triček: velikosti jsou označeny písmeny (M, L, XL atd.) podle amerických standardů.

Velikost M je střední velikost doporučená pro muže s obvodem hrudníku mezi 88 a 96 cm. Tyto míry odpovídají pohodlnému střihu, který není ani příliš těsný, ani příliš volný. Ti, kteří preferují trochu větší volnost, dají přednost o číslo větší velikosti, tedy L. Obecněji řečeno, velikost L je vhodná pro muže s obvodem hrudníku mezi 96 a 104 cm. Extra velké tričko velikosti XL je ideální volbou pro ty, kteří mají impozantnější postavu. Doporučuje se pro muže s obvodem hrudníku mezi 104 a 112 cm. Velikost XL je vhodná také pro ty, kteří se chtějí cítit pohodlněji než v menší velikosti, aniž by vypadali příliš mohutně.


K dispozici jsou i větší velikosti, od dvojitého L (XXL) pro obvod hrudníku 112 až 120 cm až po 5XL pro obvod hrudníku 134 až 141 cm.

Chcete-li správně změřit velikost trička, přiložte krejčovský metr kolem hrudníku a změřte si tu nejširší část.

Jak si vybrat správný střih trička?


Tvoří vaše postava rovnou linii bez viditelných křivek mezi rameny a boky? Pro vyvážení tohoto typu obdélníkové postavy je nejlepší zvolit tričko, které je vypasované na ramenou a směrem k trupu se rozšiřuje.
 
Pokud máte spíše kulatější postavu, štíhlá ramena a malé boky, vyhněte se přiléhavým tričkům, která by mohla zvýraznit vaše zakulacené bříško.
 
Jsou vaše ramena užší než boky? Vyberte si tričko, které vyváží váš trojúhelníkový tvar, a zvolte rovný střih s nízkými rameny. Vyhněte se splývavým nebo velmi pytlovitým tričkům; spodní část by měla být těsně u těla, ale ne příliš těsná, aby oblast boků nevypadala příliš široká.

Silueta obráceného trojúhelníkuramena širší než boky. Aby spodní část těla nevypadala příliš hubeně, zvolte si tričko, které dobře padne kolem ramen a dole je o něco širší.
Image

4 body, na které se zaměřit při hledání dobře padnoucího trička


Velikost
: tričko by nemělo být ani příliš široké, což by vypadalo neelegantně, ani příliš těsné, což by stlačovalo postavu. Svalnatá postava si však může dovolit nosit přiléhavé tričko. Pokud máte pár kilo nadváhy, můžete zvolit volnější střih, ale ne příliš volný, aby vás nezatěžoval.
 
Ramenní švy: měly by sahat až na konec ramen. Pokud sahají níže, je tričko příliš velké, a pokud nedosahují na konec ramen, je tričko příliš malé.
 
Rukávy: měly by být spuštěny dolů po paži. Pokud jste vysocí, zvolte si delší rukávy, které jsou úměrnější vaší postavě. Tričko s dlouhým rukávem bude slušet každému typu postavy.
 
Délka: v ideálním případě by měl spodní lem trička přesahovat o několik centimetrů pas. Pokud je kratší, hrozí, že vám při předklonu budou vidět záda nebo břicho. Pokud je tričko mnohem delší než spodní část vašich boků, může to působit neelegantně.

Image

Jaký výstřih trička zvolit?


Existují dva základní typy výstřihů triček: kulatý výstřih a výstřih do V.
 
Kulatý výstřih je nejklasičtější a nabízí nadčasový vzhled. Rozšiřuje výstřih a vytváří dojem hranatých ramen. Pokud máte dlouhý krk a úzký obličej, kulatý výstřih také vyváží vaše proporce.
 
Trička s výstřihem do V, který je o něco méně formální než kulatý výstřih, dodává standardnímu mu trochu více stylu. Menší siluetě přidá trochu výšky. Je ideální pro muže s kulatějším a/nebo širším obličejem. Pokud jste však velmi korpulentní, vyhněte se tričkům s výstřihem do V, protože mají tendenci přitahovat pozornost k vašemu břichu.

Jaký materiál zvolit?


Přírodní, měkká, chladivá a odolná proti statické elektřině - bavlna skvěle vypadá a příjemně se nosí. Tričko ze 100% bavlny je vždy vynikající volbou, protože materiál dýchá a nezadržuje pachy.
 
Sportovní trička se obvykle vyrábějí ze syntetických tkanin. Nejenže odvádějí pot, ale jsou také lehčí než čistá bavlna. Další výhodou je, že velmi rychle schnou.
 
Ačkoli mezi tloušťkou látky trička a jeho kvalitou není nutně souvislost, silnější tričko působí uhlazenějším dojmem a lépe zakryje nedokonalosti vaší postavy. U tenčího trička hrozí, že nelichotivě odhalí křivky lásky.

Barvy a vzory triček


Trička lze obecně rozdělit do dvou velkých kategorií: klasická trička bez potisku a trička s potiskem.
 
Klasická trička se vyrábějí ve všech tradičních jednobarevných provedeních. Bílé tričko původně nosili námořníci a vojáci jako první vrstvu. V kombinaci s džínami dodnes evokuje "rebelský look" poválečné éry, kdy toto spodní prádlo proměnili v ležérní svršek.
 
Pokud chcete vždy vypadat stylově, je tmavě modré tričko sázkou na jistotu.
 
I když je šedá barva lichotivá, buďte opatrní a nenoste šedé tričko, pokud máte tendenci se potit, protože kruhy mohou být vidět.
 
Ačkoli se může zdát strohá, černá je velmi oblíbená barva, kterou lze kombinovat s jakoukoli jinou barvou. 

Ostatní barvy, od červené přes zelenou až po fialovou, si můžete vybrat podle odstínu vaši pleti.
 
Grafická trička se objevila později než jejich jednobarevné protějšky, což jim dodalo modernější, mladistvější vzhled. Jsou také uvolněnější, zejména pokud je vzor velký nebo výrazný. Nejlépe se nosí do tělocvičny a na neformální akce.

Image

5 tipů, jak stylově nosit tričko


Trička se stala základní součástí ležérního vzhledu a lze je snadno nosit k džínům, bermudám nebo šortkám. Obecněji řečeno, existuje 5 zásad, které je třeba mít na paměti, pokud jde o stylové nošení trička:
 
1. Bílé nebo šedé tričko kombinujte s tmavými nebo khaki džínami nebo chino kalhotami pro nadčasový klasický vzhled.
 
2. Chcete-li být originálnější, zkuste zkombinovat tmavě modré tričko s khaki kalhotami, nikoliv s džínami, které by byly příliš v jednom tónu.
 
3. Pokud je dominantní barva trička s potiskem tmavá, kombinujte ho se světlejšími kalhotami a naopak.
 
4. Tričko pečlivě vrstvěte: relativní formálnost saka kontrastuje s ležérností trička. Jejich společná kombinace může vytvořit moderní siluetu na neformální večery. 
 
Nejlepší je nosit tričko pod koženou bundou nebo blůzou jako James Dean.
 
5. Vyhněte se zastrkávání trička do kalhot - téměř vždy to vypadá nevkusně.

PŘEČTĚTE SI NAŠE DALŠÍ ČLÁNKY

    Vyberte si vaši velikost

      Aktualizovali jsme naše velikosti, abychom vám usnadnili výběr. Před objednáním se podívejte na naši !