🚚 DOPRAVA ZDARMA na objednávky nad 999 Kč! Nakupujte bez stresu, na vrácení produktů máte 100 dní!

Pánská móda: Jak se obléct podle svého typu postavy


Každý je jiný, proto je důležité, vybrat si styl, který vám sedí! I když velikosti lidí se liší, každý pravděpodobně odpovídá jednomu ze čtyř hlavních typů postav: H, O, V a A.  V tomto článku vám vysvětlíme, jak každý z nich vypadá.  Najít svůj typ postavy je prvním a nejdůležitějším krokem k výběru správného oblečení, které zvýrazní vaši postavu a zdůrazní vaše rysy! Jakmile si svůj typ najdete, oblékání se stane mnohem jednodušším a vytváření skvělého stylu bude hračka. Věřte nám a čtěte dál!

Image

Typ postavy písmene H: Co to znamená a jak byste se měli oblékat?


Máte tvar H (obdélníkový), pokud jsou vaše boky a ramena stejně široké. Většinou (ačkoli ne výhradně) je tento typ postavy dlouhý a štíhlý, s poměrně úzkým pasem.
Jak si vybrat správné oblečení pro váš typ? Přidejte své postavě trochu struktury tím, že vizuálně zeštíhlíte (nebo alespoň nebudete zdůrazňovat) své boky, zatímco současně rozšíříte svou hruď a ramena. Zvolte klasické úzké nebo rovné kalhoty, nejlépe v tmavších barvách. K tomu byste měli zkombinovat trička, topy a bundy, které jsou více vypasované, nebo košile, které se v pasu zúžují. Horní díl může být více barevný nebo mít vodorovný potisk. Preferujete také výstřih do V nebo kontrastní límce, které jsou ideální pro přetvarování vaší rovné postavy. Výhodou tohoto typu postavy je, že můžete nosit těsnější oblečení - něco, o čem ostatní mohou jen snít! 
Image

Typ postavy písmene O: Co to znamená a jak byste se měli oblékat?


Máte tvar O (oválný)
, pokud jsou vaše boky a ramena stejně široká a váš hrudník nebo pas jsou trochu objemnější.

Jak si vybrat správné oblečení pro váš typ? Klíčem u tohoto typu postavy je zmírnit křivky, zatímco zdůrazníte svá ramena.  Zvýraznění šírky ramen vám lépe vyváží vaši siluetu. Začněte volbou košil, topů a bund, které jsou mírně strukturované, protože tyto modely přidají na objemu vašich ramen. Držte se však spíše odvážných střihů než barev. Ve skutečnosti je na horní části důležité omezit výběr jasných barev nebo velkých potisků, protože ty budou pouze přitahovat pozornost k nejobjemnější části vašeho těla. Zkuste vertikální pruhy a výstřihy do V, které prodlouží vaši postavu a vizuálně vás zeštíhlí. Pro dosažení celkového výsledku si vyberte tmavě zbarvené, klasické kalhoty - ani příliš volné ani příliš těsné.
Image

Typ postavy písmene V: Co to znamená a jak byste se měli oblékat?


Máte tvar V (obrácený trojúhelník), pokud jsou vaše ramena mnohem širší než vaše boky a pas. Tento tvar postavy je často spojován se sportovci a kulturisty.

Jak si vybrat správné oblečení pro váš typ?  Lichoťte své atletické postavě s hezky padnoucím (ale ne příliš těsným) oblečením. Pokud jsou vaše nohy silné a svalnaté, sáhněte po rovných nebo poloúzkých kalhotách. Užší nohy vypadají skvěle v barevných látkách, jako je velbloudí nebo vínová barva. Pro horní část těla si nemůžete vybrat nic lepšího než tričko s kulatým výstřihem nebo polo tričko. Ideální jsou také přiléhavé košile - jen se ujistěte, že jste si vybrali tu správnou velikost, abyste se cítili pohodlně celý den!  A když budete potřebovat svetr nebo pulovr, vyberte si kulatý výstřih namísto výstřihu do V a vyhněte se výrazným ramenním vsadkám nebo límcům (například šálovým límcům), pokud jen můžete.
Image

Typ postavy písmene A: Co to znamená a jak byste se měli oblékat?


Máte tvar A (trojúhelníkový), pokud jsou vaše boky a váš pas širší než vaše ramena. Stejně jako vrchol písmene A, jste nahoře užší.

Jak si vybrat správné oblečení pro váš typ? Cílem zde je obrátit trojúhelník a rozšířit vaše ramena a zúžit váš pas, aby vypadal štíhlejší. Zvolte kalhoty s klasickým střihem nebo bootcut střih a slaďte je s nenápadnými pásky, které nebudou přitahovat pozornost k vašemu pasu. Poté si oblečte tričko či svetr - s výstřihem do V nebo s kruhovým výstřihem, pokud je to možné - a vodorovné pruhy nebo vzory, které běží přes horní část hrudníku. Pokud si chcete obléknout košili, zvolte klasický střih a nechte ji vykasanou pro vytvoření neformálního vzhledu.

Oblečte se lépe s ohledem na svůj tvar těla! 


Takže teď máte silný výchozí bod pro nalezení vašeho stylu; znáte svůj typ postavy a všechny naše tipy a triky, jak ho co nejlépe využít. Jen si pamatujte, že nic není vytesáno do kamene. Tyto pravidla lze do jisté míry přizpůsobovat, ale přesto slouží jako skvělý začátek. Nakonec je stejně nejdůležitější nosit oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně a sami sebou.

PŘEČTĚTE SI NAŠE DALŠÍ ČLÁNKY

    Vyberte si vaši velikost