🚚 DOPRAVA ZDARMA na objednávky nad 999 Kč! Nakupujte bez stresu, na vrácení produktů máte 100 dní!

Jak správně pečovat o fleecovou mikinu?

Fleece je pohodlný, hřejivý a velmi příjemný materiál a jeho další výhodou je, že se velmi snadno udržuje. Stejně jako u jiných kusů oděvu doporučujeme, abyste si vždy prostudovali a důsledně dodržovali symboly uvedené na štítku, který najdete na rubové straně oblečení. Obecně platí, že by vás nemělo nic překvapit, protože údržba fleecu je opravdu snadná, nicméně byste se měli vyvarovat několika chyb.
Péče o fleecovou mikinu je velmi jednoduchá
Mikina z fleecu je velmi jednoduchá na údržbu

Fleece: snadné a bezproblémové praní!

Péče o fleece není žádná věda. Fleecové oblečení, doplňky, plédy i deky lze prát v pračce na 30 °C a v některých případech dokonce na teplotu 40 °C, při praní se ale vyhněte programům s vysokými otáčkami. Aby fleecová mikina vypadala co nejdéle jako nová, perte ji naruby a používejte šetrné prací prostředky bez obsahu bělidel.
Fleecovou mikinu nikdy nedávejte do čistírny

Chyby, kterých je třeba se vyvarovat


Fleecové oděvy rozhodně nedávejte do čistírny: je to drahé a chemické čištění se v případě fleecu zásadně nedoporučuje. Rovněž nepoužívejte změkčovadla ani aviváž, které by ucpaly dutá vlákna fleecu, a snížily tak jeho izolační vlastnosti. Pro změkčení fleecu doporučujeme přidat do máchací vody trochu čistého bílého octa. Tento osvědčený trik našich babiček funguje naprosto spolehlivě! Fleecová mikina bude po vyprání měkká a nadýchaná jako obláček!

Rychlé schnutí, žádné žehlení!


Na rozdíl od úpletů a mnoha dalších teplých materiálů, z nichž se vyrábí zimní oblečení, má fleece tu výhodu, že je vmžiku suchý. To je velká výhoda, protože fleecové mikiny je nutno sušit na čerstvém vzduchu. Ihned po uschnutí bude fleecové oblečení vypadat jako nové. Ano, čtete dobře, fleece nevyžaduje žehlení, takže tato otravná povinnost zcela odpadá!
 

Žádné žehlení ani sušení v sušičce


Fleece rozhodně nepatří do sušičky, jinak hrozí riziko sražení. Také ho v žádném případě nežehlete, protože to není nutné, a navíc by to mohlo mít katastrofální následky.

Jak si poradit se žmolky?


Při delším nošení a častějším praní se mohou v důsledku tření objevit na povrchu fleecu nepěkné žmolky. Nechce-li se vám odtrhávat jednotlivé žmolky nehty nebo pinzetou (což je samozřejmě možné, ale to je zdlouhavý proces, při kterém je třeba nutná dávka trpělivosti!), fleece šetrně vyčesejte hřebenem s jemnými zuby nebo vykartáčujte kartáčem na psa. Existují i další způsoby, jak se zbavit žmolků: váleček s lepící páskou, který se běžně používá na odstraňování zvířecích chlupů, nebo klasický holicí strojek s žiletkou, jehož použití ale vyžaduje velkou opatrnost a zručnost, abyste do tkaniny neudělali díru.


Co dělat, když fleece zrovna nevoní?


Pokud fleecová mikina není špinavá, ale je trochu cítit potem, pověste ji na věšák do otevřeného okna. Vyvětrání fleecového oblečení na čerstvém vzduchu obvykle stačí, aby nepříjemný pach potu zmizel. Pokud jste ale fleecovou mikinu vyprali na příliš vysokou teplotu, nebo jste použili aviváž, může nepříjemný zápach přetrvávat, protože prací prostředek či aviváž pronikly do duté struktury vlákna. Abyste se zápachu zbavili, namočte oblečení do studené vody, do které jste přidali ocet v poměru jeden šálek octa na litr vody.
K odstranění pachu z fleecové mikiny použijte vodu a ocet

PŘEČTĚTE SI NAŠE DALŠÍ ČLÁNKY

    Vyberte si vaši velikost

      Aktualizovali jsme naše velikosti, abychom vám usnadnili výběr. Před objednáním se podívejte na naši !