0,00
🎁 Získejte dárek ke každé objednávce s promo kódem 53870 🎁

Naučte se symboly pro praní prádla

Na jakou teplotu mám oblečení prát? Žehlit nebo nežehlit? Pokud žehlit, tak na jakou teplotu? Mohu oblečení sušit v sušičce? Na všechny tyto otázky, které se vám honí hlavou, najdete odpověď na štítcích s pracími symboly, které se nacházejí na každém kusu oblečení Atlas For Men! Prací symboly vám nejenom usnadní život a ušetří čas, ale jejich dodržováním prodloužíte životnost oblečení a přispějete k ochraně planety. Pokud si nevíte rady, pojďte se s námi podívat, co znamenají symboly na štítcích vašeho oblečení týkající se jeho údržby!

Co znamenají jednotlivé prací symboly?

Věděli jste, že správná údržba oblečení spočívá především v porozumění pracím symbolům? Symboly vždy označují nejvyšší možnou teplotu praní a žehlení! Praní a žehlení na nižší teplotu, než je uvedeno na štítku oblečení, je nejenom možné, ale navíc snižuje spotřebu energie, šetří vaši peněženku a snižuje dopad na životní prostředí!

Mám oblečení prát v ruce nebo v pračce?

Symbol praní v pračce obvykle obsahuje číslici označující teplotu, na jakou lze oblečení prát:      20 °C, 30 °C, 40 °C, 50 °C nebo 60 °C. Jednoduché podtržení symbolu vaničky znamená, že je třeba zvolit šetrný cyklus praní s mírným odstředěním; dvojité podtržení označuje velmi šetrný prací cyklus s velmi mírným odstředěním.

Bělení přípravky s obsahem chloru a chemické čištění

Oděvy vyžadující chemické čištění odneste do čistírny, protože tento proces vyžaduje použití speciální pračky, která používá jiná rozpouštědla než vodu. Máme však pro vás dobrou zprávu! V případě oblečení od Atlas For Men nemusíte utrácet za čistírnu, protože veškeré oblečení, které u nás zakoupíte, lze prát doma!

 

Na jakou teplotu mám oblečení sušit a žehlit?

U žehlení je nutno nastavit teplotu v závislosti na materiálu oblečení. Některé textilie v žádném případě nepatří do sušičky, což zvláště platí pro bavlněné úplety, které se rády srážejí, vlnu, u níž hrozí riziko zplstnatění, hedvábí a akryl, které jsou citlivé na teplo, a záclony, které se mohou pomačkat. 

 

Pokračováním na stránce souhlasíte s používáním cookies, které slouží ke zlepšování obsahu a služeb uzpůsobených Vašim zájmům. Více informací.