🚚 DOPRAVA ZDARMA na objednávky nad 999 Kč! Nakupujte bez stresu, na vrácení produktů máte 100 dní!

Naučte se symboly pro praní prádla

Na jakou teplotu mám oblečení prát? Žehlit nebo nežehlit? Pokud žehlit, tak na jakou teplotu? Mohu oblečení sušit v sušičce? Na všechny tyto otázky, které se vám honí hlavou, najdete odpověď na štítcích s pracími symboly, které se nacházejí na každém kusu oblečení Atlas For Men! Prací symboly vám nejenom usnadní život a ušetří čas, ale jejich dodržováním prodloužíte životnost oblečení a přispějete k ochraně planety. Pokud si nevíte rady, pojďte se s námi podívat, co znamenají symboly na štítcích vašeho oblečení týkající se jeho údržby!


Co znamenají jednotlivé prací symboly?

Věděli jste, že správná údržba oblečení spočívá především v porozumění pracím symbolům? Symboly vždy označují nejvyšší možnou teplotu praní a žehlení! Praní a žehlení na nižší teplotu, než je uvedeno na štítku oblečení, je nejenom možné, ale navíc snižuje spotřebu energie, šetří vaši peněženku a snižuje dopad na životní prostředí!

Aby vám oblečení déle vydželo, je třeba znát prací symboly
Symboly pro praní prádla
Symboly pro praní prádla nejsou žádná věda
Materiály jako polyester nikdy nežehlete

Mám oblečení prát v ruce nebo v pračce?

Symbol praní v pračce obvykle obsahuje číslici označující teplotu, na jakou lze oblečení prát: 20 °C, 30 °C, 40 °C, 50 °C nebo 60 °C. Jednoduché podtržení symbolu vaničky znamená, že je třeba zvolit šetrný cyklus praní s mírným odstředěním; dvojité podtržení označuje velmi šetrný prací cyklus s velmi mírným odstředěním.

Bělení přípravky s obsahem chloru a chemické čištění

Oděvy vyžadující chemické čištění odneste do čistírny, protože tento proces vyžaduje použití speciální pračky, která používá jiná rozpouštědla než vodu. Máme však pro vás dobrou zprávu! V případě oblečení od Atlas For Men nemusíte utrácet za čistírnu, protože veškeré oblečení, které u nás zakoupíte, lze prát doma!

 

Na jakou teplotu mám oblečení sušit a žehlit?

U žehlení je nutno nastavit teplotu v závislosti na materiálu oblečení. Některé textilie v žádném případě nepatří do sušičky, což zvláště platí pro bavlněné úplety, které se rády srážejí, vlnu, u níž hrozí riziko zplstnatění, hedvábí a akryl, které jsou citlivé na teplo, a záclony, které se mohou pomačkat. 

 

PŘEČTĚTE SI NAŠE DALŠÍ ČLÁNKY

    Vyberte si vaši velikost