🚚 DOPRAVA ZDARMA na objednávky nad 999 Kč! Nakupujte bez stresu, na vrácení produktů máte 100 dní!

10 ověřených triků, jak se zbavit skvrn na oblečení

Skvrna na oblečení, a už si ho netroufáte nosit... anebo skončí přímo v koši! Připravili jsme pro vás osvědčené rady, jak odstranit 10 běžných typů skvrn pomocí produktů, které máme všichni doma po ruce. 

Kávu na oblečení lehce umyjete citronovou šťávou

Káva/čaj

Stačí neopatrný pohyb ruky při vstávání ze židle nebo omylné drknutí do šálku vašeho oblíbeného nápoje a bum! Košile, kterou jste si právě koupili, je celá špinavá! Aby se tato nešikovnost stala jen nepříjemnou vzpomínkou, potřete skvrnu před praním v pračce citronovou šťávou.


Čokoláda

Čokoláda na oblečení je častým nešvarem koledníků. Pokud se to stane i vám, oblečení nejprve jemně vyperte ve studené vodě. Pokud skvrna nezmizí, otřete ji krouživými pohyby hadříkem namočeným v bílém octu.

Na zabarvené oblečení je nejlepší odvar z bobkového listu

Zabarvené oblečení

Světle modré tričko, které jste vyprali s vínovými kalhotami, je po vytažení z pračky pokryté růžovými skvrnami! Nepropadejte panice, odvar z bobkového listu vrátí vašemu oblečení původní barvu. Nechte vyluhovat 10 bobkových listů v hrnku s vroucí vodou, dokud listy nezmění barvu (nechte je luhovat alespoň hodinu). Poté listy vyjměte. Zabarvený oděv do tohoto odvaru namočte. Občas promíchejte. Po úplném vychladnutí odvaru oděv vyjměte. Uvidíte, že skvrny zcela zmizely. Nakonec oděv vyperte v pračce na obvyklý program.

Na žluté skvrny v podpaží vám poslouží bílý ocet

Žvýkačka

Jak se vám mohla žvýkačka přilepit na džínovou bundu a proniknout do vláken? Netrapte se zbytečně, stačí jen potřít místo kostkou ledu, dokud žvýkačka neztvrdne. Pokud máte tu možnost, můžete bundu dát na hodinu do mrazáku. Pak zbylou žvýkačku odloupněte čepelí nože.


Pot

Vaše košile bude dokonalá, pokud na ní nebudou ty ošklivé žluté skvrny v podpaží... Chcete-li je odstranit, namočte košili do bílého octa a/nebo citronové šťávy. Nechte je hodinu namočené a poté je vyperte v pračce. A abyste takovým skvrnám mohli předejít, nastříkejte bílý ocet do podpaží před každým praním
Jak odstranit mastnou skvrnu z oblečení? Dětský pudr či mouka vám pomůžou

Olej

Olej z kola vašim kalhotám neprospívá? Vyčistěte špinavé místo máslem, které maz rozpustí. Pak zbytek másla odstraňte ostřím nože a posypte místo jedlou sodou. Jemně krouživými pohyby kalhoty vydrhněte a poté vyperte.


Mastnota

Ne vždy si při vaření oblečeme zástěru a proto nám mastnota zůstane na oblečení. Skvrny poprašte dětským pudrem, moukou, kukuřičným škrobem nebo případně bílou křídou a vykartáčujte je. Nakonec oděv vyperte jako obvykle. Pokud je oděv z bavlny,  skvrnu můžete před praním polít bílým octem.

Skvrnu z červeného vína nejlépe odstraníte bílým octem a perlivou vodou

Červené víno

Pokud se polejete červeným vínem, omyjte skvrnu bílým octem se studenou vodou nebo perlivou minerální vodou. Oděv co nejdříve vyperte, nejlépe v pračce, ale skvrnu nejprve potřete pracím prostředkem. Na sůl však zapomeňte, protože ta pouze absorbuje tekutinu, ale zanechá třísloviny, které jsou příčinou skvrny od vína na košili nebo tričku. Pokud je skvrna od červeného vína stará několik hodin, pokropte ji trochou bílého vína. Poté oděv co nejdříve vyperte v pračce.
 

Inkoust

Inkoustové skvrny na začátku školního roku nejsou žádným překvapením... Potřísněné oblečení vyperte ve studeném mléce a pak je v něm nechte alespoň 30 minut namočené, dokud inkoust mléko neobarví. Nakonec oblečení vyperte v pračce jako obvykle.

Rajčatová omáčka a barevné skvrny od potravin

Vždy se vyplatí mít ve skříni mýdlo na praní. Velice se vám to vyplatí, pokud si náhodou potřísníte novou polokošili boloňskou omáčkou. Skvrnu namočte do studené vody a poté ji vyperte mýdlem na praní. Nakonec už jen opláchněte studenou vodou.


PŘEČTĚTE SI NAŠE DALŠÍ ČLÁNKY

    Vyberte si vaši velikost