🚚 DOPRAVA ZDARMA* na objednávky nad 999 Kč! Nakupujte bez stresu, na vrácení produktů máte 100 dní!  (*Neplatí na facebookové akce.)

Proč je chůze nejlepším cvičením

Všichni víme, že fyzická aktivita je nezbytná pro dobré zdraví, ale navzdory své úžasné jednoduchosti je chůze často přehlížena, i když se jedná o skvělou formu cvičení, při které se spalují kalorie. Je snadné se dostat do jednoho ze dvou extrémů - mnoho lidí patří mezi vášnivé návštěvníky posilovny nebo fitness fanatiky, zatímco jiným může chybět čas, prostředky nebo motivace k tomu, aby si dopřáli doporučenou dávku každodenního pohybu. Mnozí si myslí, že sport musí mít podobu intenzivního kardio nebo silového tréninku, ale často přehlížíme hlavní zdravotní přínosy chůze. Je to činnost, která se stala tak obvyklou, že snadno zapomínáme, že se vlatně jedná o cvičení! Jsme tu proto, abychom vás povzbudili k tomu, abyste se vydali do přírody, a připomněli vám, že chůze je skutečně nejlepší způsob, jak si udržet zdraví a skvělou kondici!

Muži na túře na útesu
Muž na útesu v červené fleecové mikině
Muž na procházce u moře v modré mikině

Jaké jsou hlavní výhody chůze?

Na chůzi je skvělé to, že vás nebude stát ani korunu! Zatímco jiné aktivity mohou vyžadovat specializované vybavení, členství v posilovně nebo specifické oblečení, chůze je perfektní způsob, jak si udržet kondici zdarma. Samozřejmě se vyplatí investovat do pořádných tenisek nebo vycházkové obuvi a podle ročního období také do kšiltovky nebo zimní čepice, ale poté je zaručeno, že Vás tato sportovní aktivita nebude stát nic navíc. Běžecké kalhoty a prodyšná trička jsou jednou z možností pro větší pohodlí, ale v žádném případě ne podmínkou!

Nejenom že je chůze zdarma z finančního hlediska, ale je k tomu také bez omezení! Tuto fyzickou aktivitu můžete provozovat kdekoli a kdykoli během dne, což znamená, že ji můžete o to snadněji zařadit do svého denního režimu. Je to také jedna z nejsvobodnějších forem cvičení, kterou můžete provozovat daleko od odsuzujících pohledů a tlaku, které jsou často spojovány s posilovnou. Dává vám možnost změnit své okolí a teoreticky vás může dovést úplně kamkoli...

Navíc si chůzi snadno osvojíte! Ať už jde o chůzi po schodech namísto výtahu nebo eskalátoru, chůzi do obchodu namísto skoku do auta nebo změnu dojíždění do práce, touto aktivitou, která zvyšuje tep, lze nahradit některé prvky běžných každodenních činností. Není pochyb o tom, že volba častější chůze je jedním z nejjednodušších způsobů, jak zařadit pohyb do svého každodenního života. Je tak snadné ji zařadit do svého životního stylu, ať už se jedná o několik svižných desetiminutových procházek během dne, nebo o věnování půlhodiny procházce kolem čtvrti či v místním parku, každý krok se projeví na vašem duševním i fyzickém zdraví! Věřte nám, že čím častěji budete chodit na pořádnou procházku, tím více se stane příjemnou součástí vaší každodenní rutiny, na kterou se začnete těšit a bez které se budete cítit ztraceni! Chcete-li z tohoto typu fyzické aktivity skutečně vytěžit maximum, zaměřte se na 30minutovou procházku 5 dní v týdnu. 10 000 kroků denně je skvělý cíl, kterého můžete dosáhnout, ale navzdory rozšířenému názoru je jen málo vědecky podloženo, že toto číslo představuje optimální denní vzdálenost chůze. Nicméně mnoho chodců zjistilo, že používání počítadla kroků nebo dokonce fitness trackeru je skvělým zdrojem motivace ujít ještě o kousek dál!

Je zdravé chodit každý den?

Chůze je nejen poměrně snadnou sportovní aktivitou, ale také aktivitou, která vás udrží ve skvělé kondici! Jelikož je poměrně málo intenzivní, je přístupná mužům i ženám a lidem všech věkových kategorií bez ohledu na jejich fyzickou kondici. Zatímco běhání se často vyhýbají ti, kteří mají zranění kotníků, nohou nebo zad, nebo ti, kteří jsou ne moc velcí sportovci, chůze je nenáročná a univerzální varianta cvičení. Často se také tvrdí, že je to nejlepší cvičení pro hubnutí, protože je pro tělo o něco méně náročné, můžete se pohybovat delší dobu a zvýšit svou výdrž.

 

Muži na procházce v lese

Jaká je ideální rychlost chůze?

Je však třeba poznamenat, že pro dosažení jakýchkoli cílů v oblasti fitness nebo hubnutí by bylo rozumné trochu zrychlit tempo! Chcete-li chůzí dosáhnout skutečných výsledků a spálit potřebné kalorie, zaměřte se na svižnou chůzi - ideálně na vzdálenost 5 kilometrů za hodinu (ne-li více)! Zdravotní přínosy chůze s mírnou intenzitou jsou dalekosáhlé. Kromě toho, že zlepšuje držení těla, je nejznámější tím, že zpevňuje svaly na nohou, břišní svaly a dokonce i paže, pokud se svižná chůze změní v silovou chůzi! Výzkumy naznačují, že pravidelná chůze může také snížit nespavost, minimalizovat ztrátu paměti s přibývajícím věkem a snížit riziko mrtvice a srdečních onemocnění. Chcete žít déle? Pravidelná chůze vám skutečně může přidat roky života, ale ujistěte se, že děláte rychlé kroky, abyste získali výhody dlouhověkosti!

Zdravotní výhody chůze

Kromě výhod pro fyzické zdraví může mít chůze skutečně pozitivní vliv i na duševní zdraví. Aktivní chůze, i kdyby trvala jen 15 minut, je skvělým způsobem, jak si zlepšit náladu. Rozproudění endorfinů může pomoci zmírnit stres a úzkost a dá se říci, že procházka také poskytuje prostor pro volný tok myšlenek - pohyb těla dává příležitost i vaší mysli! Přestože se při chůzi fyzicky namáháte, může vám chůze zlepšit náladu, zvýšit hladinu energie, podpořit vaši kreativitu a zanechat ve vás pocit svěžesti a připravenosti vyrazit do světa.

Made for Adventure - vezměte si vycházkové boty, pohorky nebo tenisky a vyrazte!

Dalším důvodem, proč je chůze tak skvělá, je to, že vám poskytuje dokonalý způsob, jak prozkoumat svět přírody! I když chůze na běžícím pásu zůstává jednou z možností, není nic lepšího než se vydat do přírody. Ve společnosti Atlas For Men věříme, že jsme všichni "stvořeni pro dobrodružství" (podle našeho sloganu), a chůze skutečně usnadňuje dobrodružství v té nejčistší podobě! Tento druh pohybu nemusí být všední - může mít podobu víkendových pěších výletů na pozadí nádherných scenérií, návštěv majestátních pobřeží, výstupů na některé z nejkrásnějších vrcholů naší Republiky nebo jednodušeji relaxačního odpoledního putování lesem. Pěší turistika je skvělý způsob, jak se sžít s přírodou a objevit skryté přírodní zázraky, které se mohou nacházet přímo na vašem prahu a zůstanou bez povšimnutí. Vyzbrojeni pohodlnou vycházkovou obuví, která poskytuje dostatečnou oporu, praktickými ponožkami a spolehlivou větrovkou jste vybaveni na každou stezku. A pokud narazíte na nějaké stoupání, vzpomeňte si na všechny ty zdraví prospěšné látky a kalorie navíc, které spálíte - chůze do kopce může být skutečně vaším přítelem!

Detail turistických bot

PŘEČTĚTE SI NAŠE DALŠÍ ČLÁNKY

    Vyberte si vaši velikost

      Aktualizovali jsme naše velikosti, abychom vám usnadnili výběr. Před objednáním se podívejte na naši !