🚚 DOPRAVA ZDARMA* na objednávky nad 999 Kč! Nakupujte bez stresu, na vrácení produktů máte 100 dní!  (*Neplatí na facebookové akce.)

 NAŠE PRODUKTY


Vždy vás zajímalo, jakou cestu mají vaše oblíbené výrobky, než se dostanou do vašeho šatníku?  


U Atlas For Men jsme zavázáni poskytovat kvalitní oblečení, které je přístupné pro všechny, bez ohledu na jejich velikost peněženky nebo požadovanou velikost oblečení. Jako značka, která podporuje zájem o přírodu a outdoorové aktivity, jsme považovali za přirozené se zapojit do boje o zlepšení ekologických a sociálních dopadů naší výroby a služeb. Vedle těch opatření, která již přijímáme (viz níže), se snažíme nadále vylepšovat, rozvíjet a inovovat naše úsilí.

Image

DESIGN OBLEČENÍ


Naším cílem je nabízet kvalitní a nadčasové oblečení, které nepodléhá trendům. Děláme vše proto, aby naše oblečení sloužilo našim zákazníkům co nejdéle na všechna jejich každodenní dobrodružství.

Dodržujeme nařízení Evropské unie REACH (registrace, hodnocení, povolení a omezování chemických látek), které je jedním z nejpřísnějších předpisů na světě. Pokud materiál nesplňuje požadované podmínky, odmítáme jej. 
Kromě předpisů EU REACH respektujeme také vaše očekávání: provádíme testy stálobarevnosti, stálosti materiálu při praní, žmolkování atd. Všechny naše testy provádějí akreditované, certifikované, nezávislé a mezinárodně uznávané laboratoře.
Všechny výrobky od Atlas For Men jsou snadno udržitelné a mohou být prány doma na 30°C a méně, což umožňuje zmirňovat finanční a ekologické náklady.
Image

VÝROBA


Jsme rozmanitá společnost, která věří v rovnoprávnost a dobro zaměstnanců. Vážíme si transparentnosti a od našich partnerů očekáváme, že budou sdílet naše normy. Proto jsme v rámci našeho výrobního procesu zavázáni plnit kodex BSCI (Iniciativa obchodně-sociálního souladu či dodržování), který podporuje pozitivní pracovní podmínky.
 
Udržování dlouhodobých vztahů s našimi dodavateli a pravidelné zkoumání jejich procesů nám umožňuje zajistit, že jsou dodržovány dobré pracovní podmínky, stejně jako spravedlivá finanční kompenzace. Také nám to umožňuje zajistit, že výrobní proces odpovídá předpisům dané země stejně jako evropským normám.

V roce 2023 byl oficiálními organizacemi (BSCI nebo dalšími) proveden audit 100 % našich přímých dodavatelů. Snažíme se doprovodit naše dodavatele ve zlepšování a upravování jejich postupů a aplikování kvalitních a bezpečných standardů, v případě, že výrobní proces našich dodavatelů neodpovídá daným normám a námi stanoveným požadavkům.
Image

DOPRAVA


Minimalizujeme náš dopad na žívotní prostředí
týkající se transportu našich produktů využíváním lodní dopravy, která má mnohem nižší hodnotu uhlíkové stopy než letecká doprava. Tato situace je ideální, jelikož lodní doprava vyžaduje nižší náklady, a tak jsme schopni i nadále udržovat ceny našeho oblečení přijatelně nízké. 

V roce 2023 bylo více než 97 % našeho oblečení převáženo lodní dopravou a pouze 0,7 % bylo transportováno leteckou dopravou (výrobní zpoždění a výměny produktů vyžadovaly ten nejrychlejší způsob dopravy, abychom zajistili rychlé doručení našim zákazníkům).
Image

DRUHÁ ŠANCE


Našich produktů si velmi vážíme, a tak neuznáváme likvidaci přebytečných zásob.

Náš tým zabývající se logistikou dělá vše proto, aby neprodaných produktů bylo co nejméně. Nicméně, v případě výskytu nadměrného množství neprodaných produktů pokračujeme v dobrých skutcích a darujeme oblečení našemu partnerovi ve Francii (Dons Solidaires) za účelem podpory jejich charity po celém světě.
V roce 2023 jsme darovali přes 34 000 našich produktů přes našeho partnera Dons Solidaires a vyhnuli se tak plýtvání a zároveň pomohli lidem v nouzi.
Image

DISTRIBUCE TIŠTĚNÝCH MARKETINGOVÝCH MATERIÁLŮ


Zavázali jsme se zmenšit dopad naší produkce tištěného materiálu na životní prostředí. Abychom toho dosáhli, aplikovali jsme následující opatření: 

- Ujistili jsme se, že 100 % našeho papíru pochází z lesů obhospodařovaných šetrným způsobem (certifikace FSC nebo PEFC). V roce 2023 jsme zvýšili podíl recyklovaného papíru v našich katalozích na 25 %. - Eliminovali jsme plasty na jedno použití s účelem jejich postupného nahrazování papírem nebo recyklovaným plastem. 
V roce 2023:- 73 % našeho balení katalogů bylo vyrobeno ze 100% papíru- Balení našich produktů obsahovalo mezi 60 % a 80 % recyklovaných plastů. - V celku to reprezentovalo -52% redukci plastů na jedno použití v našich balíčcích. 

    Vyberte si vaši velikost

      Aktualizovali jsme naše velikosti, abychom vám usnadnili výběr. Před objednáním se podívejte na naši !